| |
| | |

CodersClub

 Forgot password?
 Register
Search
Author: micechal
Collapse the left

Pytania początkującego

[Copy link]
Post time: 2013-06-07 17:34
| Show all posts
Edytowano przez mateo2012 dnia 2013-6-7 18:42

Na chwile nie ma sensu przenosić się na 3.0. Większość i tak stoi na 2.0 i 2.5.
Co do twoich pytań.
ShoutBox - jesli znajdziesz, to będziesz musiał go przetłumaczyć.
YouTube - Jest interakcja video, ale oficjalnie nie dla youtub'a. Chyba, ze dograsz skrypt.
Z poziomu bazy? Da radę. Mysle że chcesz zrobić dostęp do rejstracji dla wybranych. Możesz ustawić reje na potwierdzanie jak na każdym silniku.
Wyłączyć? Kilka zbędnych funkcji tak, ale jak masz małę pojęcie o silniku. Może ci nie wyjsć.
Majac discuza bedziesz musial jeszcze zedytowac kod.


Ogólnie: Jesli stawiasz do ~ 500 osob. Discuz nie jest calkowicie spolszczony. Bez znajomosci angielskiego i podstawy edycji php/js bedzie bardzo ciezko.  
Polecam Ci uzywac mybb. MyBB jest calkowicie spolszczony i jest bardzo dobrym silnikiem.
Post time: 2013-06-08 03:26
| Show all posts
Edytowano przez kaaleth dnia 2013-6-8 09:11

Dlaczego? Discuz! świetnie radzi sobie z generowaniem ruchu. Przykład? Proszę bardzo. Prawie 200.000 zarejestrowanych użytkowników. Są i większe fora, lecz proszę pamiętać, że sama aplikacja nie załatwi sprawy. Liczy się środowisko - dostępność serwera.

Co do tłumaczenia - cały czas nad nim pracuję. Aktualizacje wydawane są od czasu do czasu, bo nie ma sensu publikować ich po trochu. Na chwilę obecną większość funkcji dla Discuz! od strony użytkownika została przetłumaczona. Proszę nie sugerować się tłumaczeniem będącym NA TYM FORUM, gdyż jest ono aktualizowane co 2-3 wydanie.

Największą bolączką jest niewątpliwie panel administratora, ale z biegiem czasu będzie uzupełniany. Pragnę podkreślić, że DiscuzX3 wniósł wiele nowych funkcji, co sprawia, że muszę je dodać i ponownie przetłumaczyć.

To nie takie łatwe, kiedy ów aplikacja jest tak rozbudowana. Poza tym pracuję nad tym w wolnej chwili, dlatego też "to" wszystko ma takie tempo, a nie inne.

Post time: 2013-06-08 13:53
| Show all posts
Edytowano przez mateo2012 dnia 2013-6-8 14:56

Chodzilo mi głównie o to, że jak zainstaluje discuza to czeka go jeszcze troche pracy
Wypisalem mu co bedzie mu mniejwiecej potrzebne, aby sama podstawe ogarnac.

 Author| Post time: 2013-06-14 17:08
| Show all posts
Dzięki za pomoc Z angielskim u mnie raczej problemów nie ma, ważne tylko, żeby frontend był przetłumaczony, panel admina może być po angielsku.
Post time: 2013-06-14 17:16
| Show all posts
Front jest w większości przetłumaczony, zacząłem od najważniejszych rzeczy. Dopiero w zaawansowanych sekcjach mogą pojawić się jeszcze jakieś pozostałości, głównie w komunikatach błędów, czy innych modułach. Zawsze braki w tłumaczeniach można zgłosić, potraktuję owe priorytetowo.
 Author| Post time: 2013-06-14 17:29
| Show all posts
Gdyby tłumaczenie było oparte na Pootle, byłoby o wiele łatwiej współpracować i sledzić zmiany, a tak to nigdy nie wiadomo czy inna osoba nie pracuje własnie nad tym samym fragmentem. Jak zauważę jakies braki to z pewnoscią zgłoszę
Post time: 2013-06-14 17:38
| Show all posts
W tym wypadku trzeba przeglądać nasze repozytoria google. Niebawem utworzę temat, w którym będzie można zgłaszać wszelkie własne propozycje, niedoróbki, etc.
 Author| Post time: 2013-06-14 17:43
| Show all posts
Mam jeszcze jedno pytanie: czy można mieć jednoczesnie zainstalowane kilka styli, z których użytkownik będzie mógł wybrać jeden? Podobnie jak ma to miejsce w IPB, nie wiem jak w innych skryptach.
Post time: 2013-06-14 18:13
| Show all posts
Można, ale trzeba doinstalować plugin. Ktoś tutaj próbował go dołączyć do standardowej paczki Discuz! ale słuch zaginął. Sam jestem tego ciekaw, później może coś poszperam w tej sprawie.
You have to log in before you can reply Login | Register

Points Rules

Archive|Mobile|Dark room|CodersClub

Top.Mail.Ru
Top.Mail.Ru

2024-04-20 13:31 GMT+3 , Processed in 0.082124 sec., 7 queries .

Powered by Discuz! X3.4 Release 20230520

© 2001-2024 Discuz! Team.

MultiLingual version, Rev. 4301, © codersclub.org

Quick Reply To Top Return to the list