Please select To the mobile version | Continue to access the desktop computer version
| |
| | |

CodersClub

 Forgot password?
 Register
Search
View: 10026|Reply: 18
Collapse the left

Pytania początkującego

[Copy link]
Post time: 2013-06-05 17:32
| Show all posts |Read mode
Witam. Nie instalowałem jeszcze u siebie Discuza, bo dopiero zastanawiam się nad skryptem, który wybiorę. Zastanawiałem się nad MyBB i SMF, ale jednak chciałbym coś niebanalnego, żeby nie wyglądało to jak każde inne forum, dlatego zacząłem zastanawiać się nad Discuzem. Społeczność, dla której chcę prowadzić forum jest nieduża - liczba użytkowników raczej nie przekroczy 500. W związku z tym mam kilka pytań:
1. Czy da się wyłączyć te różne bzdety typu jakieś magie, pieniądze, kredyty?
2. Czy Discuz! X3.0 jest dobrze zoptymalizowany? Forum będzie na darmowym hostingu, więc zależy mi, żeby było napisane dobrym kodem
3. Czy istnieje możliwość utworzenia konta dla użytkownika inaczej, niż przez panel rejestracji? Dobrze byłoby, gdyby dało się to zrobić z poziomu MySQL.
4. Czy istnieje w standardzie jakiś shoutbox, czy trzeba poszukać modyfikacji?
5. Czy da się osadzać filmy z YouTube? Nie chciałbym tutaj spamować linkami do YT, stąd to pytanie

Jak jeszcze mi coś wpadnie do głowy to napiszę. Z góry dziękuję wszystkim za udzielone odpowiedzi i mam nadzieję, że dobrze będzie mi się korzystało z Discuza gdy go zainstaluję

Post time: 2013-06-05 18:42
| Show all posts
Edytowano przez kaaleth dnia 2013-6-8 09:11

1. Magia - tak. Kredyty są zintegrowane z aplikacją Discuz!, lecz wystarczy ręcznie usunąć kilka fraz w szablonach i nie będzie po nich śladu.

2. Discuz! to wysokiej jakości aplikacja, nad którą opiekę sprawują programiści ze wschodu (głównie Azja). My wdrążamy ją na Stary Kontynent. Pamiętaj, że wszystko jednak zależy od użytkującego. Nie sądzę, aby Discuz! stworzony był na darmowe usługi. Obecnie wersja oznaczona jako X3 funkcjonuje od maja i dotychczas pojawiło się zaledwie kilka "paczek" z poprawkami. Nasza wersja niestety aktualnie ma błąd uniemożliwiający korzystanie z edytora bbCode (za problemy przepraszamy).

3. Możesz ustalić formy rejestracji. Zdecyduj, czy użytkownicy mogą zostać rejestrowani poprzez zwykły formularz, na zaproszenie (np. kodem aktywacyjnym), SMSem (funkcja płatna) czy też ręcznie - administrator poprzez swój panel może dodawać konta użytkowników. Proces dodawania użytkowników przez phpMyAdmin w tym wypadku byłby raczej drogą "na około".

4. W standardzie nie. Discuz! umożliwia skorzystanie z prywatnych wiadomości i/lub dyskusji (dla więcej niż 1 odbiorcy). Chat bądź ShoutBox musi zostać doinstalowany z zewnątrz.

5. Tak.
 Author| Post time: 2013-06-05 21:06 From the mobile phone
| Show all posts
kaaleth odpowiada, dnia 2013-6-5 19:42
1. Magia - tak. Kredyty są zintegrowane z aplikacją Discuz!, lecz wystarczy ręcznie usunąć kilk ...

Dzięki za odpowiedź. Przy pytaniu o tworzenie kont nie chodziło mi o różne metody rejestracji, a właśnie o założenie konta przez MySQL. Forum będzie jedynie dodatkiem do mojej głównej 'działalności' i chciałbym automatycznie tworzyć na forum konto takie samo jak na stronie głównej.
Post time: 2013-06-05 21:30
| Show all posts
Tak, będziesz musiał więc głębiej poszperać w tabelach bazy danych. Na pewno synchronizacja jest możliwa, aczkolwiek wymagać to będzie specjalnych umiejętności. To tyle, co mogę powiedzieć, ponieważ obsługuję produkty Comsenz Inc. Nie interesowałem się aplikacjami z zewnątrz. A jeśli już rozmawiamy o aplikacjach to Discuz! jest jedną z nich. Głównym mostem (jądrem) jest platforma UCenter, która pozwala synchronizować aplikacje ze sobą, np. Discuz! UHome, Space-X etc. to zaawansowana konstrukcja .
 Author| Post time: 2013-06-05 21:35 From the mobile phone
| Show all posts
Dzięki za odpowiedź Czyli poszukam coś na własną rękę, na pewno znajdzie się jakieś obejście. Mógłbyś mi jeszcze wytłumaczyć o co chodzi z tymi różnymi wersjami takiego samego tematu? Istnieje jakiś prosty sposób konwersji z jednego na drugi? Chodzi mi o 'skórki'.
Post time: 2013-06-05 22:47
| Show all posts
Nie rozumiem Twojego pytania. Czy masz na myśli tematy jako style forum odpowiedzialne za jego wygląd?
 Author| Post time: 2013-06-05 23:17
| Show all posts
Tak, chodzi mi o style, a przez dwie wersje miałem na mysli wersje GMC i UTF8. Gdzies słyszałem, że wersje GMC nie działają z Discuz International - to prawda?
Post time: 2013-06-06 10:14
| Show all posts
UTF8 też mają problemy. To wszystko zależy od danego stylu. Discuz International ma sporo zmian w kodzie, co czyni go niekompatybilnym z oficjalnymi rozszerzeniami. Szablony da się jeszcze ręcznie poprawić mając podgląd na nowy oraz domyślny. Zazwyczaj jest to kwestia związana z nagłówkiem oraz stopką (kwestia dopisania/usunięcia kilku rzeczy na poziomie podstaw). Czasami sprawa wygląda inaczej - to wszystko zależy od złożoności danego stylu.
 Author| Post time: 2013-06-06 15:46
| Show all posts
Dzięki za odpowiedź. Mam jeszcze jedno pytanie odnosnie tych stylów: czy style do wersji 2.5 będą działały z wersją 3.0? Czy zmiany w silniku są na tyle duże, że starsze style będą niekompatybilne?
Post time: 2013-06-06 17:22
| Show all posts
Edytowano przez kaaleth dnia 2013-6-6 20:30

Raczej nie. Zrobi się bajzel (doszło kilka nowych "innowacji").
You have to log in before you can reply Login | Register

Points Rules

Archive|Mobile|Dark room|CodersClub

Top.Mail.Ru
Top.Mail.Ru

2024-03-29 11:03 GMT+3 , Processed in 0.085779 sec., 8 queries .

Powered by Discuz! X3.4 Release 20230520

© 2001-2024 Discuz! Team.

MultiLingual version, Rev. 4301, © codersclub.org

Quick Reply To Top Return to the list